ଉତ୍କଳ ଦିବସ ଅବସରରେ ପୋଲସରାସ୍ଥିତ "ଆମ ଭାଷା ଆମ ସାହିତ୍ୟ" ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ଭାଷା ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ

ତା ୦୧-୦୪-୨୦୧୮ ରିଖ ରବିବାର ଦିନ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ପୋଲସରାସ୍ଥିତ ମାତୃଶକ୍ତି କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ଠାରେ "ଆମ ଭାଷା ଆମ ସାହିତ୍ୟ" ପ୍ରତିଷ୍ଠାନର ଆବାହକ ଅଧ୍ୟାପକ ଜୟକୃଷ୍ଣ ଗୌଡ଼ଙ୍କ ଆବାହକତ୍ଵରେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ଭାଷା ମହୋତ୍ସବ ମହାସମାରୋହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଶିଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟିକ ପାର୍ଥସାରଥୀ ଓ ଅଜୟ ବାରିକ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ରୂପେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଇତ୍ୟବସରରେ ଜିଲ୍ଲା ତଥା ଜିଲ୍ଲା ବାହାରୁ ଶତାଧିକ କବି/କବୟିତ୍ରୀ ମାନେ ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ ।  ସାହିତ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ଵ ମାନଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ସମାରୋହରେ ସମ୍ମାନୀତ କରାଯାଇଥିଲା । (ସୌଜନ୍ୟ : ଶୁଭକାନ୍ତ ସାହୁ, ପୋଲସରା, ଗଞ୍ଜାମ, ବଣମଲ୍ଲୀର ମହକ)

1 comment:

  1. ଅଧ୍ୟାପକ ଜୟକୃଷ୍ଣ ଗୌଡ଼ ସାର୍ ଙ୍କୁ ଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇବା ସହ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ ପ୍ରତଭା ମାନଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛି।

    ReplyDelete

ବଣମଲ୍ଲୀର ମହକକୁ ସମୃଦ୍ଧି ପଥରେ ବାଟ କଢେଇ ନେଉଥିବା ସାରସ୍ଵତ ପ୍ରତିଭା ଗଣ

ଅମ୍ଳାନ ପ୍ରହରାଜ ଏଲିନା କାନୁନଗୋ କବିତା ପଟ୍ଟନାୟକ କିରଣ ମନୀଷା ମହାନ୍ତି କିଶୋର ପଣ୍ଡା ଗୋପାଳ ଚନ୍ଦ୍ର ସାଓ ଜଗବନ୍ଧୁ ସାହୁ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା ତପନ ଦୀକ୍ଷିତ ତୃପ୍ତି ପଣ୍ଡା ତ୍ରିଲୋଚନ ଦାସ ଦୀପ୍ତି ରଞ୍ଜନ ପଣ୍ଡା ଧ୍ରୁବ ଚରଣ ବେହେରା ନରେଶ କୁମାର ବେହେରା ନିଶିକାନ୍ତ କହଲସିଂହ ପ୍ରତିମା ଓଝା ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର ପ୍ରସନ୍ନଜିତ ସାହୁ ପ୍ରୀତିପ୍ରିୟା ମହାନ୍ତି ବରଦା ପ୍ରସାଦ ରଥ ବିଶ୍ଵ ଭାରତୀ ଦାସ ଭାଗିରଥି ବେହେରା ମହେଶ୍ଵର ସାହୁ ମାଳତୀ ଧଳ ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ବେହେରା ରାଜେଶ କୁମାର ମୁଣ୍ଡ ରୀତା ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତି ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ପାଢୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶମ୍ଭୁନାଥ ଦାସ ଶୁଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ମିଶ୍ର ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପଣ୍ଡା ସତ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ଦାସ ସନ୍ତୋଷ ପଟ୍ଟନାୟକ ସସ୍ମିତା ସାହୁ ସାଧନା ପଣ୍ଡା ସିମାଞ୍ଚଳ ରଣା ସୌମ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ପାଲ