ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଦିନେଶ କୁମାର ଷଡଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ୨୦୧୮ ମସିହା ନିମନ୍ତେ ଯଦୁମଣି ସାହିତ୍ୟ ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ପୋଲସରା ସାହିତ୍ୟ ସମ୍ବାଦଘର ତରଫରୁ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଦିନେଶ କୁମାର ଷଡଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ୨୦୧୮ ମସିହା ନିମନ୍ତେ "ଯଦୁମଣି ସାହିତ୍ୟ ସମ୍ମାନ" ରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି । (ପୋଲସରା ସମ୍ବାଦ ସାହିତ୍ୟଘରରୁ ଶ୍ରୀ ଶୁଭକାନ୍ତ ସାହୁଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ)

1 comment:

  1. ଦୀନେଷ୍ କୁମାର ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଓଡ଼ିଶା ମାଟିର ଏବଂ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାର ଜଣେ ସୁଯୋଗ୍ଯ ସନ୍ତାନ, ଯିଏ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡରେ ରହି ସେଠାରେ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାକୁ ବଞ୍ଚାଇ ରଖିବାର ଉଦ୍ଯମ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ଏହି ମହାନୁଭବଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ଆଜି ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ଦ୍ବିତୀୟ ରାଜ୍ୟ ଭାଷାର ମାନ୍ଯତା ହାସଲ କରିଛି।ପେଶାରେ ଡ଼ାକ୍ତର ଶ୍ରୀ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ନିଶାରେ ଜଣେ ସମାଜସେବୀ,ସାହିତ୍ଯିକ, ସଂସ୍କୃତି ପ୍ରେମୀ ଓ ସୁବକ୍ତା। ସେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦୟିତ୍ବ ମଧ୍ୟ ନିର୍ବାହ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଜଣେ ସ୍ବନାମଧନ୍ୟ ବ୍ଯକ୍ତିତ୍ବଙ୍କୁ ଅତିଥି ରୂପେ ପାଇ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଯଦୁମଣି ସାହିତ୍ୟ ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରି ପୋଲସରା ସମ୍ବାଦ ସାହିତ୍ୟ ଘର ନିଜକୁ ଧନ୍ଯ ମନେକରୁଛି

    ReplyDelete

ବଣମଲ୍ଲୀର ମହକକୁ ସମୃଦ୍ଧି ପଥରେ ବାଟ କଢେଇ ନେଉଥିବା ସାରସ୍ଵତ ପ୍ରତିଭା ଗଣ

ଅମ୍ଳାନ ପ୍ରହରାଜ ଏଲିନା କାନୁନଗୋ କବିତା ପଟ୍ଟନାୟକ କିରଣ ମନୀଷା ମହାନ୍ତି କିଶୋର ପଣ୍ଡା ଗୋପାଳ ଚନ୍ଦ୍ର ସାଓ ଜଗବନ୍ଧୁ ସାହୁ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା ତପନ ଦୀକ୍ଷିତ ତୃପ୍ତି ପଣ୍ଡା ତ୍ରିଲୋଚନ ଦାସ ଦୀପ୍ତି ରଞ୍ଜନ ପଣ୍ଡା ଧ୍ରୁବ ଚରଣ ବେହେରା ନରେଶ କୁମାର ବେହେରା ନିଶିକାନ୍ତ କହଲସିଂହ ପ୍ରତିମା ଓଝା ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର ପ୍ରସନ୍ନଜିତ ସାହୁ ପ୍ରୀତିପ୍ରିୟା ମହାନ୍ତି ବରଦା ପ୍ରସାଦ ରଥ ବିଶ୍ଵ ଭାରତୀ ଦାସ ଭାଗିରଥି ବେହେରା ମହେଶ୍ଵର ସାହୁ ମାଳତୀ ଧଳ ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ବେହେରା ରାଜେଶ କୁମାର ମୁଣ୍ଡ ରୀତା ଅପରାଜିତା ମହାନ୍ତି ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ପାଢୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶମ୍ଭୁନାଥ ଦାସ ଶୁଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ମିଶ୍ର ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପଣ୍ଡା ସତ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ଦାସ ସନ୍ତୋଷ ପଟ୍ଟନାୟକ ସସ୍ମିତା ସାହୁ ସାଧନା ପଣ୍ଡା ସିମାଞ୍ଚଳ ରଣା ସୌମ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ପାଲ